16 juni t/m 9 september
Suntrapped
Esther Jiskoot (Breda, 1963) is een beeldend kunstenares die sculpturen maakt van diverse materialen zoals keramiek, hout, glas, kralen, aluminium en kunststof. Haar objecten zijn soms robuust en sculpturaal van vorm, dan weer sensitief en fragiel. De organische vormen van haar sculpturen refereren aan de natuur, aan dieren, maar zijn bovenal een weerspiegeling van de mens. “Ik ben geïnteresseerd in dat deel van de mens wat hij juist niet prijsgeeft. Dat deel wat deel uitmaakt van een soort overlevings-
mechanisme. In mijn beelden zie of voel je daar soms fragmenten van. Een oerding onder een cultureel jasje.”
Haar beelden moeten een gevoel geven van iets primairs en ‘groters’, om een verborgen kracht en zinnelijkheid voelbaar te maken die onder alles door beweegt. Jiskoot verleidt de toeschouwer met schoonheid die vluchtig lijkt, of juist met een afstotelijkheid die aantrekkelijk oogt. Dit effect realiseert zij door abstracte vormen te verfijnen, of figuratieve onderwerpen te abstraheren met materialen als glas, breisels en netten van kralen. Onder dit schijnsel die het licht vangt en weerkaatst, ligt de ware aard van het werk verborgen. Hiermee creëert ze continue een spanning tussen afkeer en adoratie, lijfelijkheid en esoterisch vluchten, tussen het herkenbare en het vreemde, het serieuze en het humoristische, tussen een wellevend en bedrukt gevoel.
Met
Suntrapped presenteert Jiskoot in het Nationaal Glasmuseum een serie nieuwe werken, waarvan onderdelen zijn geproduceerd in de Glasblazerij in Leerdam. Zij zet de reeks van tentoonstellingen voort waarbij beeldende kunstenaars worden uitgenodigd naar eigen inzicht een tentoonstelling in te richten, zoals: Marc Mulders, Berend Strik, Yvonne Strang. Hiermee geeft het Nationaal Glasmuseum invulling aan haar motto en streven om glas van alle kanten, vanuit een ander beeldend perspectief te presenteren.
Klik hier voor de website van Esther Jiskoot.