Plan je bezoek

Het Glasmuseum

Wisselende exposities en highlights van de vaste collectie. Rondleiding met gids mogelijk op aanvraag

Lingedijk 28-30
4142 LD Leerdam

Groepen vanaf acht personen graag reserveren

Geopend van dinsdag t/m zondag (scrol naar beneden voor de openingstijden)
Bel 0345 - 614 960 voor informatie en voor reserveringen (bereikbaar van dinsdag t/m vrijdag tussen 10 en 17 uur)
E-mail: reserveringen@nationaalglasmuseum.nl

Plan je route

Openingstijden

Maandag

Gesloten

Dinsdag tot en met zaterdag

10.00 - 17.00 uur

Zondag

12.00 - 17.00 uur


Aangepaste openingstijden

Koningsdag

Gesloten

1e Paasdag

12.00 - 17.00 uur

2e Paasdag

12.00 - 17.00 uur

Hemelvaartsdag

12.00 - 17.00 uur

1e Pinksterdag

12.00 - 17.00 uur

2e Pinksterdag

12.00 - 17.00 uur

1e Kerstdag

Gesloten

2e Kerstdag

12.00 - 17.00 uur

Nieuwjaarsdag

Gesloten

24 en 31 december

Geopend tot 16.00 uur

De Glasblazerij

Zes dagen per week kan je zien hoe de glasblazers op ambachtelijke wijze prachtige glasobjecten maken

Zuidwal (centrum)
4141 BE Leerdam

Groepen vanaf acht personen graag reserveren

Geopend van dinsdag t/m zondag (scrol naar beneden voor de openingstijden)
Bel 0345 - 614 960 voor informatie en voor reserveringen (bereikbaar van dinsdag t/m vrijdag tussen 10 en 17 uur)
E-mail: reserveringen@nationaalglasmuseum.nl

Plan je route

Openingstijden

Maandag

Gesloten

Dinsdag tot en met zaterdag

10.00 - 17.00 uur

Zondag

12.00 - 17.00 uur


Aangepaste openingstijden

Koningsdag

Gesloten

1e Paasdag

12.00 - 17.00 uur

2e Paasdag)

12.00 - 17.00 uur

Hemelvaartsdag

12.00 - 17.00 uur

1e Pinksterdag

12.00 - 17.00 uur

2e Pinksterdag

12.00 - 17.00 uur

1e Kerstdag

Gesloten

2e Kerstdag

12.00 - 17.00 uur

Nieuwjaarsdag

Gesloten

24 en 31 december

Geopend tot 16.00 uur

De glasblazerij en het museum liggen op 25 minuten loopafstand van elkaar verwijderd. Je kan dicht bij beide locaties de auto parkeren. Klik hier voor een kaartje van Leerdam.

Voor instellen navigatie: locatie museum Lingedijk 28, postcode 4142 LD | locatie glasblazerij Zuidwal (ter hoogte van Hoogstraat nr.8)

Toegankelijkheid: Het museum telt vier verdiepingen en er is een kleine lift aanwezig (capaciteit voor 1 rolstoel en één begeleider). Door de klassieke architectuur is het museum niet toegankelijk voor scootmobiel of elektrische rolstoelen breder dan 70 cm. Je kan onze duwrolstoel gratis lenen. Alleen gecertificeerde hulphonden zijn welkom. De glasblazerij is gelijkvloers en goed toegankelijk. Bij de tribune van de glasblazerij beschikken wij over een ringleiding voor slechthorenden. Voor overige voorwaarden, zie onze bezoekvoorwaarden: bezoekvoorwaarden-gedeponeerd

 

Prijzen

Glasmuseum

Glasblazerij

Combikaart

Volwassenen

€ 10,00

€ 9,00

€ 16,00

0 t/m 17 jaar, Museumkaart, ICOM, Vereniging Rembrandt

Gratis

Gratis

Gratis

CJP

€ 8,50

€ 7,50

€ 14,00

Groepen vanaf 20 personen

€ 8,50

€ 7,50

€ 14,00

Veel gestelde vragen

Mijn favoriete vaas is kapot gevallen, is hij te repareren?

Wij kunnen alleen door middel van slijpen of lijmen objecten herstellen. Dit is echter niet altijd voldoende. Ontbrekende delen vervangen kunnen wij niet. Het is niet mogelijk ter plekke offertes uit te brengen of reparaties uit te voeren.

Kan ik naar eigen ontwerp een object laten maken?

De glasblazers werken volgens een planning. Het is mogelijk om, binnen de mogelijkheden van het geblazen glas, een eigen ontwerp te laten maken. Lees de informatie bij Glasblazerij - Glaslab. Voor een eerste oriëntatie kan je het beste een e-mail sturen met je wensen en een duidelijke schets. E-mail : glaslab@nationaalglasmuseum.nl .

Kan ik in de winkels een cadeaubon kopen?

Ja, in de Glasblazerij en het museum zijn cadeaubonnen te koop voor een bedrag naar eigen keuze.

Kan ik in het Nationaal Glasmuseum een VVV bon inleveren?

Ja, VVV bonnen zijn in beide winkels te verzilveren.

Kan ik een Museumkaart kopen?

Ja, in beide winkels zijn museumkaarten voorradig. Na aankoop is de kaart direct geldig.

Ik wil zelf leren glasblazen, kan dat?

Op maandagen geven wij workshops glasblazen. Geïnteresseerden worden op de wachtlijst geplaatst. Voor nadere informatie of inschrijven kan je bellen T: 0345-614 960 of stuur een bericht naar: reserveringen@nationaalglasmuseum.nl

Wanneer worden mini workshops Kerstbal- Bloesem- of Pompoenblazen georganiseerd?

Zodra de data van mini workshops bekend zijn worden deze op onze website bekend gemaakt. Vanaf dat moment kun je een workshop reserveren. Wil je graag op de hoogte worden gehouden van onze activiteiten? Schrijf je dan in voor de nieuwsbrief (rechts onderaan de Homepage).

Kan ik een rondleiding bijwonen?

Je kan een rondleiding reserveren voor jouw groep, graag 14 dagen vooraf zodat wij gidsen kunnen regelen. Er kunnen maximaal drie gidsen tegelijkertijd een rondleiding geven (per gids maximaal 15 personen).

Hoe laat begint het glasblazen?

De glasblazers zijn doorlopend aan het werk vanaf 10uur (m.u.v. een lunchpauze rond 13.00uur).

Kan ik met een groep komen?

Ja dat kan zeker. De tribune in de glasblazerij heeft 90 zitplaatsen. Kom je met een groep van 8 personen of meer dan is het raadzaam om te reserveren. Vanwege de kleine lift in het museum adviseren wij om extra tijd in te plannen in het programma als er meerdere personen van de lift gebruik moeten maken.

Is het museum ook leuk voor kleine kinderen?

Ja, voor kinderen van 6 t/m 12 jaar hebben we een leuke speur/ ontdekkingstocht.

Een bezoek aan de Glasblazerij is voor iedere leeftijdscategorie een feest!

Kan ik voor een speciale gelegenheid de Glasblazerij of het Glasmuseum afhuren?

Beide locaties zijn zeer geschikt om een besloten bijeenkomst te organiseren na sluitingstijd. Voor meer informatie kun je contact opnemen via tel.nr. 0345-614960 of stuur een mail sturen naar info@nationaalglasmuseum.nl

Kan ik iets schenken aan het museum?

Ja graag! Het museum heeft de ANBI status. Daardoor kunnen wij donaties en erfenissen vrij van schenk- en erfbelasting ontvangen. Kijk op deze website bij "Steun ons" voor meer informatie over schenkingen.

Waar kan een touringcar lang parkeren?

Voor een bezoek aan de glasblazerij is het aan te raden om de gasten uit te laten stappen op parkeerplaats het Bolwerk, referentieadres t.o. Hoogstraat 8-10 te Leerdam. De bus mag daar maximaal 30 minuten staan.
Aan de Lingedijk, tegen over de glasfabrieken, kan de bus gratis geparkeerd worden. Deze parkeerplaats ligt precies tussen beide locaties is.